Aktuality

Herec se musí neustále zdokonalovat, jinak zakrní

Knihovna Ústeckého kraje nám umožnila uspořádat druhé nabírání hereckých dovedností pod odborným vedením herečky Barbory Milotové. Bylo to výživných deset hodin, které rozšířily naše obzory, chápejte herecké dovednosti, které určitě uplatníme v připravované Verneovce Cesta kolem světa za 80 dní.


Zkoušky na první Verneovku jsou v plném proudu

I když je premiéra naší nové hry Cesta kolem světa za 80 dní ještě daleko, od začátku roku na ni usilovně a s nadšením trénujeme. 

Naše úsilí by se rozhodně neobešlo bez finanční podpory města Ústí nad Labem a Kulturního střediska města Ústí nad Labem v jehož prostorách můžeme zkoušet.


Byli jsme hrdou součástí vydařeného Masopustu v Ústí nad Labem

Měl pořadové číslo šest a letos šel od Domu kultury, přes Mírové náměstí, Revoluční ulici a svou pouť zakončil na náměstí Lidickém.

Účastníkům průvodu jsme předvedli naše tradiční věšení basy.

 Děkujeme tímto Magistrátu města Ústí nad Labem za přizvání k účasti na této akci.


Premiéra Vánoční pohádky

Ta se uskutečnila na ústeckém Lidickém náměstí v sobotu 16. prosince 2023 v rámci Ústeckých vánoc 2023. S úderem 15. hodiny se rozjel příběh o záchraně Vánoc nejen v Pohádkovém království. 

Pohádce přihlížela téměř stovka spokojených diváků.


Vánoce bez pohádky se dají přirovnat k posteli bez peřin

Proto takovou jednu malou peřinku pro Vás v současnosti připravujeme. Jmenuje se jednoduše Vánoční pohádka. Je to příběh, ve kterém nám děti můžou pomoci, a to doslova, zachránit vánoční svátky. Poprvé bude k vidění na náměstí v Teplicích v pondělí 11. prosince. Podruhé v sobotu 16. prosince v Ústí nad Labem. Také na náměstí, konkrétně Lidickém. Obě představení začínají shodně v 15 hodin.

Obrovský dík za opravdu velkou podporu v našem snažení patří městu Ústí nad Labem a Kulturnímu středisku města Ústí nad Labem. Nemůžeme a ani nechceme opomenout zmínit Uličník ústecký a Gastrotechno GROUP. A na závěr také děkujeme našemu sponzorovi EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ, bez jehož finanční pomoci by pohádka vznikala jen s velkými obtížemi. 


Pořád se je co učit...

O tom nás přesvědčil Miroslav Ondra, kmenový dramaturg Městského divadla Brno, herec a pedagog. Učitel národů J. A. Komenský by z něho měl radost, neboť jsme si celou dobu vlastně hráli a přitom nabývali nové poznatky. Například o spolupráci herců na jevišti.


"Mladí" herci pilovali řemeslo

O víkendu 7. a 8. října jsme absolvovali herecký kurz, ve kterém jsme museli odhodit stud a sáhnout si do hlubin své duše, abychom splnili náročné požadavky naší lektorky, herečky Báry Milotové. (Mohli jsme ji vidět například ve filmech Šarlatán či Oběť.)


Zástupkyně souboru přebírá šek
Zástupkyně souboru přebírá šek

Mladá scéna obdržela obří šek

Děkujeme Nadaci ČEZ za poskytnutý finanční dar a Statutárnímu městu Ústí nad Labem za nominaci na tuto finanční pomoc. V neposlední řadě musíme poděkovat i všem návštěvníkům akce v ústeckém letním kině, kteří svým sportovním výkonem na oranžovém handbiku přispěli k této úžasné částce.

Gratulace patří i druhé nominované organizaci Domu dětí a mládeže. 


Začínají vycházet digitální fotoalba o Mladé scéně


Poděkování

Rádi bychom poděkovali všem přispěvatelům naší nedávné kampani na Hithitu jménem celého divadelního souboru. Vaše podpora a důvěra v naši práci jsou pro nás velkým povzbuzením a motivací pro další tvorbu. Děkujeme Vám!

Také bych rád ujistil všechny přispěvatele, že budeme pracovat na vyřízení odměn co nejrychleji a budeme se snažit, aby všechny odměny byly doručeny v co nejkratším možném čase. Děkujeme za trpělivost a za to, že jste nám umožnili pokračovat v naší práci.  

Znojmo - soubor po odehrané Malé mořské víle
Znojmo - soubor po odehrané Malé mořské víle